2012-02-13 11:53:46• hírek • Szatmar.ro

Megnehezítette saját dolgát meglepő vereségével a VSK

A férfi kézilabda Nemzeti Liga második fordulójában ősszel a Szatmárnémeti VSK komoly meglepetésre 32-27 arányú győzelmet aratott a Bukaresti CSM otthonában. Ezen eredmény tükrében vasárnap mindenki győzelmet várt Szatmárnémetiben, ám ez elmaradt: a hazaiak gyenge játékkal kikaptak.

A szintén a bennmaradásért küzdő fővárosiak tulajdonképpen simán nyerték meg a 15. fordulóban lejátszott bajnokit, figyelembe véve, hogy a VSK csak 2-1-es állásnál vezetett vasárnap délután. Sőt, az első félidőben egy nyolc perces góltalansági periódust is produkáltak a szatmáriak, ami meg is pecsételte az első félidő eredményét - 11-9 volt oda.

A pihenő jót tett a VSK-nak, Palkó János és Nicolae Istrate legényei gyorsan fel is jöttek 12-12-re. Ezt követően azonban a vendégek megléptek 13-16-ra. Négy perccel a vége előtt még egyszer felcsillant a remény, amikor a VSK feljött 20-19-re, de az egyenlítés és a fordítás ezúttal sem jött össze, így 28-25-ös vereség lett belőle.

Valamivel jobban ment a játék egy nappal korábban a női kosárlabdacsapatnak: Dan Fleseriu együttese közel volt ahhoz, hogy legyőzze az eddig százszázalékos Targovistét. A VSK ugyanis 22 másodperccel a vége előtt még 68-66-ra vezetett. Némi bírói segédlettel azonban a vendégek kilenc másodperc alatt fordítottak és előnyüket meg is őrizték. A hazai szurkolóknak pedig maradt a kérdés: vajon mi lett volna, ha Claudia Pop és Annemarie Parau tudta volna vállalni a játékot?

A fiúk 15 forduló után öt győzelemmel, egy döntetlennel és kilenc vereséggel a 14 csapatos élvonal tizedik helyén állnak, jövő héten pedig újabb kiesési rangadó vár rájuk, ezúttal a Ploiesti otthonában. A lányok 14 győzelemmel és hat vereséggel a hatodik helyen állnak, a következő fordulóban pedig Alexandrián lépnek parkettre.

Szatmárnémeti VSK-Bukaresti CSM 25-28 (9-11)
A szatmári gólszerzők: Libert 7, Oláh 6 (4x7), Sas 5, Prskalo 4, Dinescu 2, Gălan 1
Játszottak még: Panazan, Vass (kapusok), Tcaciuc, Mateş, Pop.